| dbigiu84 a întrebat:

Ce sa fac daca mi s-a indoit roata din spate de la bicicleta? Bicicleta o am de 3 zile nou nouta cu 850 de lei si mi s-a indoit astazi roata din spate.Pot s-o repar acasa? Cat m-ar costa o reparatie?

4 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Mergi în garanție cu ea, zici că e prost aliajul.

| cfrtobias a răspuns (pentru Țoglă):

Pai eu cred ca o dat in bordura tare sau undeva sigur nu ii repara in garantie cred si o facut 8-ori mari

| AlexandruSEV a răspuns:

De ce ai repara-o? i-ai dimensiunea la janta si du-te si cumpara alta, nu e scumpa, daca te duci la reparat, nu e mare diferenta intre a lua una nou si a o repara pe aia veche ca si pret ma refer, asa ca mai bine iei una noua cu butuc nou, o montezi si boom ai bicicleta tiplic.

| Soso_Celalalt_1990 a răspuns:

Daca ai lovit o bordura sau o groapa adanca nu o repara nimeni in garantie. Daca janta a ajuns asa din cauza materialului prost atunci o pot duce la garantie. Daca bicicleta nu este noua atunci iti recomand sa iti cumperi o janta noua. Nu merita sa o repari... Ca si costuri ajungi tot pacolo si mai ai sanse maxime sa se ajunga la aceiasi situatie in viitorul apropiat