| AvalohAlyn a întrebat:

Ce se întâmplă dacă faci abdomene zilnic având kg in plus?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Transformi in muschi acea grasime, nu prea te ajuta asa mult abdomenele la slabit. Uite ceva care sa te ajute :

https://www.healthline.com/......-belly-fat

| RobertMoon a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, decât te supraantenezi. Cel mai bine e sa lucrezi abdomen de 2 ori pe săptămână, iar daca vrei sa scapi de burtă dietă și alergatul sunt pe primul plan, nu poți transforma grăsimea în mușchi, sunt doua țesuturi diferite adipos-muscular, niciodată o celulă nu se poate transforma în alta cum spune cel cenustienimic. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertMoon):

Bine punctat, fain raspuns happy. Prea des auzim din pacate asta cu transformarea grasimii in muschi. Cand in culturism se facea bulking/cutting, nu se facea bulkingul ca apoi sa se transforme moleculele de lipide in molecule de testut muscular, ci pentru a avea energie de anduranta pentru perioade de efort intens. Grasimea se transforma in energie, nu in muschi happy. Si intamplator, se formeaza ina ceasta perioada masa musculara prin exercitiile de hipertrofie si prin alimentatia adecavata, dar cele doua nu sunt legate una de alta la fel de mult cum nu rasare soarele pentru ca cocosul canta, ci rasare soarele cand cocosul canta (sau invers).

| RobertMoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Thanks big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti creste circumferinta abdominala datorita cresterii masei musculare. Grasimea de pe abdomen nu are legatura cu cate abdomene faci, ramane acolo. Muschiis e fac din proteine si mananca glucide, nu mananca din grasimea ta.

| Denisa0954 a răspuns:

Iti întărești mușchii abdomenului

| Louys a răspuns:

Cam nimic.
Trebuie sa dai grasimea jos ca sa se vada patratelele, iar abdomenele nu fac asta.

| dbigiu84 a răspuns:

Devii mai rezistent la exercitiile fizice ce solicita abdomenul