| EuYoNuT a întrebat:

Ce suplimente as mai putea lua pentru a avea o forta mai mare la antrenamente?
Ma antrenez la sala cu greutati foarte mari si as avea nevoie de mai multa energie si forta.
Iau deja creatina monohidrata inainte de antrenamente, dar as vrea sa mai iau ceva.
Sa fie ceva pentru cei sub 18 ani!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Creatina monohidrata e cea mai proasta creatina, se pierde 60 % din ea daca o iei cu carbohidrati simpli ( daca o iei doar cu apa cam 70-80 % se duce dracu ).

Nu prea ai ce, cand treci de 18 ani poti lua oxid nitric, ala o sa-ti dea energie si forta.

Deocamdata mananca alimente bogate in carbohidrati si proteine cu 2 ore inainte, sa fie carbohidrati cu absorbtie lenta ( orez brun, quinoa, etc. ) si o sa-ti dea forta ca lumea.

| DOC449 a răspuns:

Degeaba te indopi cu atatea porcari masa musculara nu se face asa usor daca iei niste proteine inainte de antrenament e ok dar nu te baga cu nu stiu ce porcari ca o sa ajungi sa iei si steroizi straight face

| Cosmin86 a răspuns (pentru DOC449):

Proteinele se iau dupa antrenament, inainte de antrenament carbohidratii ( sau eventual o creatina ) sunt baza.