| alexxis0712 a întrebat:

Ce ziceti bajeti? Fara suplimente rezolv ceva la sala? Am 4 luni de cand fac n-am bagat niciun fel de supliment, doar mancare multa acasa.N-as vrea sa iau nici in continuare, vreau sa fac natural si chiar sunt curios ma dezvolt bine doar din alimentatia de acasa? P.S: Nu bag cacaturi in mine gen : fast food, cola, fanta, chips`uri, etc.

7 răspunsuri:
| GabyDinArad a răspuns:

Daca faci de 4 luni si vezi ca ai crescut putin sau ai crescut, continua asa este m-ai sanatos, daaca nu ai crescut ci ai slabit, baga suplimente! Pentru ca prin sala poti slabi man!

| Cosmin86 a răspuns (pentru GabyDinArad):

"m-ai sanatos"? "m-ai" bine ai citit tu o carte, ca scrii ca un ANALFABET.

" daaca nu ai crescut ci ai slabit, baga suplimente", NU, vrei sa spui sa-si schimbe alimentatia, diferenta intre masa musculara si slabire e data de ALIMENTATIE, copil analfabet.

| Cosmin86 a răspuns:

1. suplimente = natural
2. poti si fara, dar chiar trebuie sa mananci mult ( mult nu inseamna sa termini tot ce ai in farfurie, ci 4-5 mese CONSISTENTE pe zi ).

| alexxis0712 explică (pentru Cosmin86):

As lua suplimente dar fac gura parintii ca cica pot avea probleme mai tarziu... d-aia zic ca incerc fara. nu`mi dau voie straight face| ce parere ai cosmine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexxis0712):

Ti-am zis : poti si fara.

Ce mananci acum? Ce-ai mancat ieri spre exemplu, pentru masa musculara.

| alexxis0712 explică (pentru Cosmin86):

Am mancat orez cam toata ziua, la fiecare masa adaugate : salata rosii, castraveti branza, 1 baton Protein-R, o omleta, 3 farfurii ciorba, 3 banane, 3 mere, 1 ciocolata cam asta am mancat ieri asa la gramada...

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexxis0712):

Foarte putin.

Uite ce-am mancat eu ieri, ca sa-ti faci o parere cum mananci pentru muschi :

7:30 -> 4 piersici
8:30 -> fulgi de ovaz cu omleta din 4 oua intregi si paine integrala
11:00 -> 1 pumn de migdale
13:00 -> piept de curcan cu cartofi la cuptor + salata de rosii cu branza
16:00 -> 1 felie de pepene verde
18:00 -> muschi de vita cu brocoli sote
20:00 -> somon la gratar cu ciuperci la gratar cu unt
22:00 -> 5 iaurturi