| zorensen a întrebat:

m-am apucat de sala de vreo 3 luni si merg de 3 ori pe saptamana.
luni:piept, umeri, abdomen
Miercuri:bices,triceps,antebrat
Vineri:picioare, spate.
am 64 kg si 1, 76 inaltime.
Desi fac abdomene, ridicarea picioarelor 90 grade etc, inca nu mi se vad patratelele.Cred ca e din cauza faptului ca mananc mancare fast-food aproape in fiecare zii.
As vrea sa imi ziceti o dieta, alimente pe care sa le mananc ca sa ard din grasime si sa apara patratelele.O sa renunt la mancarea fast-food.
Aaa, si daca se poate in timp ce fac dieta sa iau si proteine pentru cresterea masei musculare.
Cel mai bun FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Rau1Alberto a răspuns:

În primul rând..antrenamentul tău nu este bun!
Luni: Începi cu pieptu..va merge bine.
Continui cu umerii,îți va merge prost,deoarece la piept îți intră și umerii,deci nu vei putea trage tare.
Vineri: Picioare + Spate?
Când lucri o grupă de mușchi, e bine sa te bazezi pe acea zonă, deoarece sângele îți va circula în două părți diferite la Spate + Picioare, deci nu vei lucra maxim de bine.
Vrei abdomen? Renunță la mâncarea fast food și bazează-te pe ce ai acasă.
E ok dacă mănânci o shaorma să zic așa înainte de antrenament cu o oră, dar nu băga mâna!
Dacă vrei să te bagi pe proteine lasă-te de fast food și bagă o dietă cu piept de pui și carne de vită + legume și atunci vei putea lua o proteină bună..Pentru tine un GFX 8 ar fi o treabă bună.
Programul pe trei zile e slab.dar decât al tău..acesta este mai bun:
Luni: Piept + Biceps
Miercuri: Umeri + Trapez
Vineri:Spate + Triceps
Dacă poți merge zilnic cel mai indicat e:
Lunitongueiept
Marti:Spate
Miercuri:Umeri + Trapez
Joi:Brațe(Biceps+Triceps+Antrebraț)
Vineri: Picioare
Dacă ai o nelămurire, PM.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

" Vineri:picioare, spate.", serios? 2 grupe MARI, care fiecare necesita singura un antrenament intreg tu le pui in acelasi antrenament.

Apuca-te de sah

| kar1GaNNN a răspuns:

Conteaza foarte mult o mancare sanatoasa ( fructe, legume ).
Cand faci sala, mancarea este cea mai importanta.

| Vektor a răspuns:

Mancarea e baza cand faci sala.

| zorensen explică (pentru Vektor):

Si ce tip de mancare este buna ca sa scapi de grasimi, si sa cresc in masa musculara?

| Cosmin86 a răspuns (pentru zorensen):

Nu poti sa cresti in masa musculara si sa scapi de grasimi in acelasi timp, sa-ti intre bine in cap asta, e cea mai veche regula din bodybuilding.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

De la mancarea fast-food se depun grasimi, incerca sa ti si un regim( piept de pui si galbenusuri de ou) ca sa vezi rezultate. Bafta!