| Beyourself1245 a întrebat:

Ce pot face sa ma ingras? Din Februarie incep din nou sala. Unii imi zic ca sa nu mananc fast-food si alte cacaturi cat timp fac sala, altii imi zic sa mananc ca sunt slab. Voi ce parere aveti? am 1.72, 58kg si 18 ani. Vreau sa pun pe mine. Apropo, mai si fumez cam de 3-4 luni, are ceva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mananci serios si renunti la fumat.
Hrana sanatoasa este unica metoda de ingrasare, pe cand sala, fiind una de pierdere a caloriilor.

| Steregoi a răspuns:

Bei bere si mananci la mese multa paine.

| Teo29 a răspuns:

Mai rareste tigarile, nu folosi niciodata steroizi sau alte prostii care te baga in groapa.

Cel mai bine sa discuti cu un medic nutritionist bun, iti face un mediu si o dieta echilibrata intre sport/sanatate/conditie fizica.

Te costa cativa bani o consultatie, dar te poate ajuta pentru ani de zile in care iti pastrezi sanatatea si arati si bine.

Fast food-ul este otrava curata. Ai nevoie de rabdare, perseverenta si sa faci exercitiile corect, sa folosesti si brau pentru ca ridicatul de greutati pune presiune mare pe zona lombara, sa faci incalzirea de fiecare data minim 15 minute inainte ( ai pe net sfaturi despre o incalzire corecta ).

Succes

| Eusiatat26 a răspuns:

Da are, pentru că de la țigări îți pierzi pofta de mâncare daca vrei sa te îngrași lasă țigările și mănâncă mai mult 4 5 mese pe zi in cantități mari