| voicanmarius a întrebat:

Ce ziceti e bun acest produs pentru crestere in masa musculara si forta? http://www.megaproteine.ro/......s-1-13-kg/

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Este bun, are si carbohidrati simpli pentru absorbtie, nu doar creatina pura.

Iei cu 30 de minute inainte de antrenament, sau intre mese in zilele fara antrenament.

9 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Este bun, dar trebuie folosit cu o dieta bogata in proteine si antrenamente pe masura daca vrei sa vezi rezultate.

| voicanmarius explică (pentru Nickname1890):

Imi poti recomanda altceva?

| voicanmarius explică (pentru Nickname1890):

Pna in 100 lei

| Nickname1890 a răspuns (pentru voicanmarius):

Parerea mea este ca toata creatina indiferent de firma care o produce este la fel (bineinteles daca nu difera ca tip de creatina (monohidrata, fosfata etc). Deci eu zic ca poti avea exact acelasi rezultat cu o creatina de la alta firma de 50 de lei. Bineinteles ca vor veni altii sa spuna ca nu domne exista creatina micronizata creatina nu stiu de care. Parerea mea e ca aici e doar vorba de marketing.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nickname1890):

Nu e doar marketing, mai e ceva. Pentru absorbtie creatina trebuie sa fie consumata cu carbohidrati simpli.

Produsul ala din link are deja carbohidrati simpli si poate fi luata doar cu apa, o creatina la 50 de lei e doar creatina pura si nu e ok sa fie luata doar cu apa, mai trebuie pusa dextroza ( sau sa fie luata cu o bautura bogata in carbohidrati, gen suc de struguri, etc. ). El fiind incepator, nu stie diferenta asta si orice produs cumpara, probabil o sa-l ia cu apa.

| voicanmarius explică (pentru Cosmin86):

Incepator nu sunt... fac sala cam de 2 ani dar fara suplimente si am zis sa iau ceva ca sa mai cresc putin in masa musculara

| voicanmarius explică (pentru Cosmin86):

Deci este bun acel produs sau imi poti recomanda altceva?

| cristif a răspuns (pentru voicanmarius):

Daca ai ajuns in stadiul in care stagnezi ca si masa musculara, te sfatuiesc sa iei concentrate proteice. Se stie ca daca vrei sa cresti in masa musculara, ai nevoie de 2-2.5 g de proteine/kg corp. Creatina nu face decat sa-ti retina apa-n muschi..ma rog, se adminsitreaza 8 saptamani, apoi pauza de 4 ca sa nu se obisnuiasca organismul cu ea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristif):

Creatina face MULTE pe langa ce-ai zis tu, sa-ti spun cateva :

- retine apa in muschi => impiedica formarea acidului lactic => recuperare mai rapida
- mareste sinteza proteinelor ( mai multi aminoacizi ajung in muschi )
- energizant
- mareste venele ( este un vasodilatator ) => mai mult sange pompeaza in muschi => rezistenta si forta marite

SI mai face si altele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru voicanmarius):

Este bun, are si carbohidrati simpli pentru absorbtie, nu doar creatina pura.

Iei cu 30 de minute inainte de antrenament, sau intre mese in zilele fara antrenament.