| makeitWOW a întrebat:

Cea mai buna combinatie pentru knockout.
Cum spune si titlul, as vrea cea mai buna combinatie pentru un knockout rapid intr-o bataie de strada. Nu ma luati cu picioare in barbie sau cu lovituri sub centura. Nu promovez violenta, dar sunt curios. Raspunsul cel mai bun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Pai depinde si de forta cu care dai pumnulhappy si nunumai sunt oameni rezistenti la bataie happy care nu cad cu una cu doua happy, de obicei somn cel mai bine si sigur in barbie sau sub barbie...

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Ce are lovitura sub centura? Este foarte eficienta intr-o lupta de strada si nu vad de ce nu ai folosi-o.

O lovitura in gat (in marul lui adam) este knock-out dar atentie ca poate chiar omora persoana.

Un croseu puternic in tampla, sau o directa in nas, la fel lovituri foarte periculoase si trebuie aplicate numai in cazul in care chiar esti in pericol si nu ai alta solutie.

| makeitWOW explică (pentru Nickname1890):

Un raspuns foarte bun, dar sincer, nu mi-as asuma riscul de a omora o persoana. Multumesc!

| Nickname1890 a răspuns (pentru makeitWOW):

Fiecare situatie pe strada e diferita si trebuie sa te adaptezi.

De exemplu croseul este folositor atunci cand est foarte aproape de adversar. (mai putin de un brat distanta) daca esti mai departe nu ai ce sa faci cu croseul. (Situatie bine de evitat... in general este bine sa pastrezi distanta)

Asa in general parerea mea ca cea mai buna combinatie este picior/genunchi intre picioare urmat de genunchi in fata (cand se apleaca de durerea loviturii sub centura) si apoi fugitzu laughing.

O bataie de strada este bine sa o termini cat mai repede (in cazul in care este imposibil sa o eviti)... pentru ca nu stii ce se poate intampla.

| CreakTudor a răspuns:

Dai unu cu genunchiu in stomac si il indoi apoi inca unu cu genunchiu dar in cap. Am folosit asta si a mers, deoarece astia care se bat pe strada nu stiu cum se blocheaza un genuchi

| DuzzyDrey a răspuns:

Oricate raspunsuri ai sa vezi aici, pe strada din cauza Adrenalinei, emotiilor, fricii si restul uitii tot si o sa reactionezi ca un animal rationalthinking
Cea ce trebuie sa stii si sa tii minte sunt:
0.Garda
1.Directa
2.Croseu
3.Uppercutu
4.Lovitura de Cot
Combinand aceste loviturii si Exersandu-le o sa iti iasa bine in ceva timptongue.

| paul999 a răspuns:

Cu cotul in barbie sau oriunde in fata ia somn
Sau un pumn in nas il pui in fundtongue

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru paul999):

laughing esti amuzant happy crezi ca oricine poate da somn asa usor, iti trebuie si putina forta in pumn pentru a ii da somn in orice zona a fetei happy laughing sunt oameni rezistenti cum spuneam,