| gazaru23 a întrebat:

Cine credeti ca a fost cel mai emblematic jucator al echipei Petrolul Ploiesti si de ce?

Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

Mihai "Misu" Ionescu, portar al echipei Petrolul intre anii 1960 - 1973. Castigator al Cupei Romaniei in 1963, castigator al campionatului in anul 1966, desemnat cel mai bun portar al Romaniei in anii '65 si '66, component al lotului in meciurile cu Liverpool, titular in penultima victorie a Romaniei contra Frantei la Paris cu scorul de 2-1, 256 de meciuri in prima liga si 13 la echipa nationala, niciodata avertizat si niciodata eliminat. Dupa retragere a activat ca antrenor, presedinte al FC Petrolul, presedinte al AJF Prahova si membru al comitetului executiv al FRF. Detinea titlurile de cetatean de onoare al Ploiestiului si maestru emerit al sportului. A fost coleg de generatie la nationala cu nume celebre precum Nicolae Dobrin si Mircea Lucescu.

3 răspunsuri:
| DubStep a răspuns:

Pai, din ce am mai citit pe siteurile de sport si ce am mai auzit pe la televizor cred ca ar fi, Alexandru Boc care a jucat pe la Petrolul pe la Dinamo si pe la Rapid a ajuns, daca nu ma insel era fundas central prin perioada aia, can iau batut pe Liverpool cu 3-1 el parca marcase si un gol in meciul ala. Zic ca el este cel mai emblematic deoarece aceea a fost cea mai buna perioada a Petrolului siiii... doar de el am auzit din echipa aceea

| kosmyn98 a răspuns:

Eu cred ca e florentin dumitru foarte bun executant de cornerewinking

| 1996petea a răspuns:

Nu stiu da cine e?