| rlr09 a întrebat:

Cine credeti ca va lua balonul de aur anul acesta? Dar gheata de aur?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Gheata de Aur o va lua, bineinteles, Messi. Daca e sa ne raportam la cum se juca pe vremea lui Gerd Muller si a lui Pele, cu 3 fundasi si 4 atacanti,si cum se joaca acum fotbalul,in era lui Messi,el se detaseaza clar ca cel mai bun atacant din toate timpurile,joaca si intr-un campionat care nu e atat de usor pe cum pare, isi creeaza singur situatii de gol, creeaza pentru altii, iar anul asta cel putin, a marcat ca un apucat.Are 68 de goluri momentan in toate competiile, in La Liga mai e o etapa, mai este finala in Copa del Rey cu Bilbao, Messi o sa treaca de 70 de goluri,si merita fara dubiu Gheata de Aur.

La Balonul de Aur,ca de obicei,duelul va fi intre el si Cristiano Ronaldo. Daca ultimul face treaba buna la EURO,prin treaba buna,referindu-ne la finala cel putin,il vad pe el castigator,desi va fi greu, si va trebui sa fie mai bun decat Messi in a doua jumatate a anului, cand incepe noul sezon, si in CL, si in Spania.

10 răspunsuri:
| ღღMirciuL0wღღ a răspuns:

Balonul de aur il ia cristiano ronaldo pentru. ca a facut un sezon mai bun decat lionel messi. gheata de aur 100% o ia lionel messi. funda? (sau gheata de aur messi sau ronaldo, si balonul de aur il poate lua si neymar...)

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Gheata de aur o ia messi, dar balonul de aur cred ca ronaldo. asta daca reuseste ceva cu portugalia la EURO

| IonutAxi a răspuns:

Messi

| Ododododo a răspuns:

Who cares! Fotbalu e o prostie

| jimiciu a răspuns:

Mesii ia gheata de aur, iar balonul Cristiano Ronaldo

| DraganBogdan a răspuns:

Neymar.

| MarisBogdan a răspuns:

Lionel Messi 100%

| giogio23 a răspuns:

Din ce separe de la EURO Iniesta este principalul favorit la balonul de aur, dar Mesii este 100 LA 100 NUMARUL UNU LA CASTIGAREA GHETEI DE AUR.Cristiano Ronaldo este exclus din toate toate competitile pentru aceste tiluri.
AAAAAAA si-am uitat iarasi un candidat la castigarea balonului de aur este Casilias fiind capitanul nationalei SPANIOLE.

| curiosul13 a răspuns:

Eu cred ca messi va lua balonul de aur