| LuminitaRoz a întrebat:

Cine face hambal? e chiar atat de greu?
Faza e ca azi am mers la prima ora la acest sport si fetele de acolo erau FOARTE bune iar pe mine m-a pus singura sa exersez aruncarea la un perete si mai trageam cu ochiul. Mi se pare foarte greu.:d voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Hambal NU am auzit pe nimeni să facă, poate HANDBAL şi da verişoara mea face de performanţă e în Liga Naţională! Este destul de greu prima lună!winking

| LuminitaRoz explică (pentru MoneyMoney):

Handbal*

| MoneyMoney a răspuns (pentru LuminitaRoz):

Aşa DA şi fiiindcă zici că-mi dai FUNDĂwinking îţi zic că: hand = mână şi bal (ball) = minge în limba engleză şi Handball = Mingea cu mâna happy MULT succes! big grin

| LuminitaRoz explică (pentru MoneyMoney):

Stiu ce inseamnawinking laughing)

| LalLyBoOmD a răspuns:

E cel mai idiot sport. Adica imi place, chiar foarte mult, fac la scoala, dar faza e ca MEREU deci absolut MEREU ajungem sa ne certam, chiar si sa ne luam la bataie ca si colegele mele sunt mai tari in gura.ma rog. Cam de asta pe mine a inceput sa ma cam dezguste laughing. Oricum poti sa te specializezi lucrand din greu. Succes. Fundita?

| MariaMia111 a răspuns:

Nu trebuie sa te enervezi.Normal ca ele erau mai bune pentru ca lucrau de mai mult timp.Gandeste-te ca si tu poti ajunge ca ele.Nu iti pierde increderea in tine.Arata-le ca poti si cu siguranta la un moment dat poate vei fi mai buna decat ele!happyMult succes!