| Aphrodi a întrebat:

Cine imi poate recomanda exercitii/programe de exercitii fizice pentru. a face muschi la picioare?

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Genoflexiuni cu gantarele in mana.
Mersu cu bibicleta minim 10km pe zi.
Mersu pe jos km intregi, mult timp adica.
sau din astea http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-gambe.html
Sau poti cu un picor sa faci din astea de sus pentru gamba, te asezi pe ceva si te ridici pe varf si inapoi normal.

| Kyrie a răspuns:

Mda, cumpara-ti un rucsac dala gigantic, baga vreo 20-30 de kilograme in el, pune-l pe cap si fa genoflexiuni cate poti intr-o serie (de cel putin 2 ori pe zi si nu te lasi pana cand esti sigur ca nu poti sa te mai ridici), genoflexiunile simple nu prea sunt folositoare decat daca esti incepator de tot

De asemeni ia-ti o coarda si sari pana nu mai poti sa sari sau sa respiri, e bun pentru gambe in special, daca nu ai, prefa-te ca sari coarda vizual pana iti cumperi una (crede-ma, e la fel indiferent ca sari sau nu cu coarda)

| Gabytzu25 a răspuns:

Insanity! Faci muschi oriunde in putin timphappy la mine a functionat, acum depinde de tine.