| anonim12314894892841 a întrebat:

Cine imi poate recomanda niste proteine pentru masa musculara? am luat serious mass dar degeaba tongue as vrea si eu ceva de calitate sa se puna pe mine si nu numa la burta. am 51-52 de kg big grin am auzit ca whey gold e bun. altele?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Tuturor le explica ca nu exista praful minune care sa te faca sa cresti in masa musculara peste noapte.

Un concentrat proteic este doar un adjuvant in cresterea in masa musculara nicidecum baza. Poti sa iei si mama proteinelor daca nu mananci ce si cat trebuie poti sa fii sigur ca dai banii degeaba, iar totul trebuie combinat cu un program de antrenamente bine pus la punct. Serious mass este unul din produsele de top. Whey gold de la acelasi producator este foarte bun numai ca este altceva.
Serious mass este un weight gainer contine si carbohidrati iar whey gold contine doar proteine.

Treaba cu crescutul in masa musculara mult simplificata sta cam asa numarul de calorii pe care le ingerezi trebuie sa depaseasca numarul de calorii consumate. iar cantitatea de proteine trebuie sa fie 2g/kg corp. Deci daca ai 52kg ar trebui sa consumi undeva la 100g proteine pe zi. Avand in vedere ca o portie de serious mass (2masuri cu varf - 335g) contin 50 g de proteine, daca consumi o portie pe zi restul de 50 de g trebuie sa le iei din alimentatie. Iar 50 de grame nu ar trebui sa fie o problema pentru ca nu e o cantitate enroma.
Raspunde-mi te rog la cateva intrebari

1. Cati ani ai?

2. Ce perioada de timp ai luat seriosus mass?

3. Care este programul tau de antrenamente?

4. Cam ce mananci intr-o zi obisnuita cu tot cu shakeul de proteine?

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca nu tragi de fiare...se pune pe burta.normal.

| JohnnyBi a răspuns:

Daca alimentatia ta e rahat degeaba iei suplimente. fara antrenament acelasi lucru. tu crezi ca stai in pat, iei gold whey si gata?

| Cosmin86 a răspuns:

Ai luat tu 1 an si a fost degeaba?

4-5 mese CONSISTENTE pe zi ( PROTEINA la fiecare mare ) + seriouss mass de 2 ori pe zi

Si intr-un an n-ai pus muschi?

| anonim12314894892841 explică (pentru Nickname1890):

1. am 17 ani
2. vreo 2 luni sa zic asa ( da stiu nu este mult trebuia sa iau mai mult dar a v enit vara si a trebuit sa plec din tara )
3. luni pipept. marti brate ( biceps triceps ) miercuri picioare. joi umeri vineri spate.
4. Dimineata inainte de scoala mancam 2 oua cu 200 de grame de orez si branza dupa luam shake`ul. la scoala mancam 2-3 sandwitchuri veneam acasa pe la 2-3 mai mancam ceva inainte de sala daca imi era foame si dupa antrenament depinde ce era de mancare. zama felu2 carne, cas pane. si dupa luam inca 1 shake de proteina.

| anonim12314894892841 explică (pentru Cosmin86):

Nu am luat doar 2 luni pentru ca a venit vara si a trebuit sa ma las de sala.
si da in 2 luni pot sa zic ca am pus pe mine 3-4 kg dar eu zic ca e putin. am auzit de la altii prin sala ca serious mass nu e asa bun pui mai mult burta decat muschi. deci de-aia va intreb.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim12314894892841):

Pai ce sa faci in 2 luni... 2 luni = FIX ZERO.

muschi rapid = 7 kg pe AN, nu in 2 luni. in luni ai pus 3-4 kg de grasime poate.

Mai documenteaza-te despre sportul asta si termina cu obiective IDIOATE gen 4 kg in 2 luni, e absurd.