| boyboyplayboy99 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie niste exercitii pentru triceps,pectorali, umar si picioare(coapse si gambe), dar care sa solicite cat mai putin coloana(m-am lovit in trecut si nu vreau sa o fortez prea tare)?

Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Pentru triceps, un exercitiu foarte bun pentru masa musculara este impinsul pe banca orizontala cu haltera, priza ingusta, sau poti sa faci flotari la paralele. Pentru piept e mai complicat pentru ca pieptul e format din 3 muschi, unul inferior, unu median si unu superior. pentru median, impins pe banca orizontala cu haltera sau gantera, priza larga, pentru superior banca inclinata 30-40 de grade, si pentru inferior banca declinata. intra pe www.getfit.ro si gasesti acolo tot ce iti trebuie.

2 răspunsuri:
| boyboyplayboy99 explică:

Am uitat sa mentionez, am 14 ani, 1.70 si 60 kg