| Gabryel133 a întrebat:

Sal TPU, de cateva zile am inceput sa fac "sala" acasa, fac exercitii pentru : biceps,triceps,antebrat,umeri,abdomen, picioare, gambe si pectorali. Eu sunt destul de slab asa ca vreau de la voi sa imi spuneti cum sa mananc, inainte si dupa exercitii si de cate ori sa le fac pe zi, sau saptamana...Si va rog, nu raspundeti daca nu aveti experienta

3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pentru inceput sa iti faci un program dupa care sa poti lucra in asa fel incat sa nu faci supraantrenament. Apoi cu mancatul..de preferabil sa mananci cam cu 2-3 ore inainte de antrenament si dupa antrenament.(optional), numai sa nu ramai "nemancat". In ceea ce priveste alimentatia..depinde de bugetul fiecaruia. Totusi alimentele preferabile ar fi puiul, laptele, ouale, orezul(alimentele de baza). Acum ar mai fi si suplimentele pe care le poti lua zilnic pe langa mancare.dar cum ziceam(optional). Exercitiile le poti face oricand vrei, nu mai tarziu de 20:00 seara caci vei sta in geam si vei numara stele laughing(metaforic vorbind), o data pe zi este suficient pentru a nu duce la aparitia supraantrenamentului. Iar la inceput ar fi. dupa parerea mea in regula 5 zile din 7 DAR toate grupele musculare lucrate in asa fel incat sa nu fie lucrate de 2x aceleasi grupe.
O zi buna

| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! Mananca cat mai bine, mai sanatos, bea multa apa si incearca si sa alergi. daca esti slab sa nu iti faca vreun rau atatea exercitii laughing.

| Luciferrr a răspuns:

Salut, Este important sa nu bei apa inainte de exerciti, in timpul exercitilor, sau dupa. Si mancare: Mananca, fructe, legume, si ceva mai consistent, vezi tu :*