| boyboyplayboy99 a întrebat:

Ma numesc Teodor, am 14 ani, 1.70 si 60kg. Imi poate spune cineva cateva exercitii pentru coapse si gambe( dar care sa nu incetinesca cresterea)?

Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Modafen a răspuns:

Genoflexiuni cu propria greutate si dupa daca nu o sa mai simti nimic poti sa iti umplii bidoane cu 5kg de apa, rucsacuri cu carti...Pt. gambe ridicari pe varfuri cu un bidon cu apa in mana.

11 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Genoflexiuni pentru coapse si pentru gambe trebuie sa alergi zilnic cat mai mult(2-3km)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duci la sala poti face cu orice aparat care sa nu-ti incetineasca cresterea

| SerafimHD a răspuns:

Alergarea pe loc face bine!

| Molecula a răspuns:

De facut la sala sau acasa? daca esti la sala poti sa faci orice aparat din orice grupa ca nu afecteaza cresterea, ba chiar ajuta muschii, numai sa pui o persoana priceuta sa te puna sa stai in pozitii corecte pe aparate

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Molecula):

Si cineva sa-i recomande niste suplimente de calitate ( proteine, glutamina, etc. ), ca de obicei pe la sali sunt produse redis sau pronutrition de proasta calitate

| boyboyplayboy99 explică (pentru TheRomanianWolf):

Aici n-ai dreptate. La varsta mea, proteine luate imi distrug corpul... Sursele mele de proteine sunt cele naturale(in special mere, consum cate 5 pe zi), iar de vitamina C sunt portocalele, consum in jur de 3 pe zi...

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru boyboyplayboy99):

DE CAND merele sunt surse de proteine?

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate

Cum naiba sa-ti distruga corpul la varsta ta, vrei sa spui ca te ajuta sa te dezvolti.

Habar nu ai ec sunt proteinele, nu? Auzi, mere laughing

| boyboyplayboy99 explică (pentru TheRomanianWolf):

Eu ziceam de proteinele artificiale ca imi distrug corpul, nu de alea naturale... Da, stiu ca merele nu au proteine dar eram neatent cand am pus intrebarea happy

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru boyboyplayboy99):

Nu exista proteine artificiale, cine spune asta spune-i ca e un idiot care nu a citit o carte de anatomie si nutritie in viata lui.

Si suplimentele cu proteine, tot din mancare sunt facute.

Tu nu citesti articole scrise de specialisti? Du in laborator un produs si vezi analizele

| boyboyplayboy99 explică:

Am uitat sa mentionez, vreau sa le fac acasa...

| tigrutacrinuta a răspuns (pentru boyboyplayboy99):

MOdafen a dat un raspuns excelent! da-i funda!