| luci12nf a întrebat:

Cine l-a pus pe Piturca selectioner si de ce nu il demite cand vad ca el nu stie cum sa isi faca munca, are un an de inchisoare si mai avem si alti antrenori romani mai buni. Ce a facut el la viata lui de a ajuns acolo?

3 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Si eu sunt anti-Piturca, insa este decizia lui Mircea Sandu de a-l tine ca antrenor. Poate odata cu plecarea lui Sandu de la federatie anul viitor va aduce o schimbare si pe banca nationalei.

| andrei a răspuns:

E mai mult decat crezi tu. Piturca e acolo din cauza fratilor sau verilor Becali. Piturca cheama la nationala un jucator mai bunicel care are contract cu agentii aia, agentii aia ii fac publicitate ca-i jucator de nationala, jucatorul se vinde mai repede si mai scump, agentii primesc si ei un comision si probabil si Piturca primeste si el ceva. Probabil si dobitocii de la FRF sunt bagati in asta. Crezi ca daca ar veni un antrenor strain si bun l-ar mai chema pe Stancu?

| Einstein100 a răspuns:

Mircea Sandu, nu a facut mare lucru la viata lui doar ca in comparatie cu alti antrenori romani de calibru (Dan Petrescu) el cerea cei mai putini bani