| anonim_4396 a întrebat:

Citisem un articol pe culturism.ro, despre cum sa iti cresti nivelul de energie in timpul antrenamentului.
Si zicea, acolo Cafeina.
Hm, adica ce cafele? ( dupa nume ) espresso, frappe, ness, la din astea ma refer, sau nu conteaza.
Aici aveti si articolu :
http://www. culturism.ro/suplimente-nutritive/cum-iti-imbunatatesti- nivelul-energiei-pentru-antrenament.html

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Hm, ceva asemanator am citit si eu zilele trecute :
http://blog4bodybuilding.wordpress.com/tag/cofeina/
Si ma bate gandul sa incerc sa consum, inainte de antrenament :-?

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

NU are importanta, frappe, ness... cafea sa fie daca vrei cofeina. Fereste-te de energizante ca sunt FOARTE nocive.

| anonim_4396 explică (pentru Nickname1890):

La energizante banuiesc ca te referi la din astea de pe piata : RedBull, Hell si minunile astea nu?happy

| Nickname1890 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, la alea ma refeream.

| greyhound a răspuns:

Cafeina (cofeina) se gaseste in orice bautura energizanta, si-n cafele, si-n coca cola
Ce-i drept n-am mai auzit de metoda asta de energizare inaintea unui antrenament. Mie personal mi se pare aiurea intrucat cafeaua de dimineata abia reuseste sa ma trezeasca d-apai sa ma treaca printr-un antrenament.
Cele mai cunoscute si folosite energizante sunt creatina, glutamina, bcaa si oxidul nitric