| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza greutatea sau inaltimea in parkour? Daca eu am 1, 75 metri si 58 de kilograme pot practica parkour?

Răspuns Câştigător
| ph3onn1x a răspuns:

Salut!

LA parkour / freerunning conteaza foarte mult kilogramele, de ex, cum ai zis tu, da poti practica acest sport, dar de exemplu. Daca ai avea 1, 75m si sa zicem. 80 de kilograme, in nici un caz nu poti practica acest sport, eu am practicat acest sport si daca esti la inceput vei priimi multe cazaturi. Iti recomand sa te invete cei care sunt mai buni din cartier. Sau care ii cunosti. Eu nu pot zice ca sunt super bun. MAi gresesc si eu uneori.

Iti urez bbafta in acest sport, ne mai auzim altadata!