| ILoveMyFriendsSoMuch a întrebat:

Salut am 12 ani, 1, 54 inaltime, si 48/49kg. As vrea sa stiu daca la greutatea si inaltimea mea pot sta in maini si practica parkour`ul. Raspunsul mai detaliat primeste funda. [Nu vreau raspunsuri gen Da, poti. Vreau mai detaliate ]

Răspuns Câştigător
| UTILIZATOR0 a răspuns:

Esti inaltut si ai chiar o greutate normala.Eu am 13 ani, 1.51 si 44 kg.Eu pot sta in maini.Acum depinde de tine.Nu depinde de greutate ci de muschi si de forta pe care o ai in brate.Incearca sa te ridici in maini acasa intai cu picioarele sprijinit de ceva apoi ultima data singur. Daca nu poti trebuie sa-ti pui un semn de intrebare.Incearca sa faci o incalzire, niste exercicii fizice inainte, fa-ti niste muschiuleti si o sa ai sa te rididici mai bine ca oricine.Ma rog, practica parkour-ul este destul de dificila si necesita un antrenament continuu. Sper ca ti-am fost de ajutor si daca esti multumit imi poti da fundita aia.

2 răspunsuri:
| VladM15 a răspuns:

Da poti sa stai in maini poate sa stea oricine daca are echilibritate si daca e bine facut

| Kings14 a răspuns:

Eu am 1.63 14 ani 55 de kg si pot sta in maini si practic si asa zis renumitul parkour. Asa ca daca ai muschi poti sta in maini si la 4 ani si la 20 de ani. Funda?