| anonim_4396 a întrebat:

Creatina este Steroid? sau supliment alimentar (proteine)?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De cand supliment alimentar = proteine?

suplimentele cu proteine sunt doar o mica parte din suplimente, exista ZECI de alte tipuri de suplimente.

creatina este un aminoacid NU o proteina

p.s. : daca era steroid nu se gasea de vanzare in magazine

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Creatina este un supliment nutritiv! Nu o confunda cu proteina.Proteinele sunt piatra de temelie a muschilor. Daca nu ai o cantitate suficienta din ele, atunci te antrenezi fara rost. Creatina este un supliment minunat, dar daca trebuie sa alegi intre a lua cel putin 1 gram de proteina zilnic sau creatina, atunci alege proteina.Mai multe detalii aici: http://johannfitnesscenter.ro/forum/showthread.php?tid=42

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte să recurgi la "suplimente", cere sfatul medicului de familie.
Pa, pa.