| Adde22xD a întrebat:

Credeti ca aceasta dieta ma va ajuta sa slabesc :
ziua 1 :maxim doi litri de apa plata si ceai
ziua 2 : orez fiert cu legume, fara sare
ziua 3 : spaghetti cu ketch-up
ziua 4 : maxim 2 kg mere (nu dulci)
ziua 5 : legume fierte (fara cartofi)
ziua 6 : maxim 1/2 kg cartofi fierti
ziua 7 : un piept de pui fiert.
Cate saptamani credeti ca ar fi sanatos sa o tin?
Mentionez ca am 1, 73 si 67 kg. Vreau sa ajung la 55. Multumesc. Scuzati-ma pentru categoria aleasa.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Orezul e foarte bun. Are carbohidrati cu absorbtie lenta si e foarte hranitor.

Si apropo, NIMIC nu ingrasa si NIMIC nu slabeste cat timp mentii nr de calorii consumate intr-o zi mai mic decat nr de calorii arse si invers, daca depasesti nr de calorii arse ( spre ex. mancand fructe ) atunci o sa te ingrasi ( chiar si de la fructe sau altceva ).

3 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Decat slab si bolnav, mai bine uiti de cacatu ala de "dieta" si te mai documentezi.

| dracu14 a răspuns:

Ala e un regim de infometare si de distrugere a stomacului

| EmMuTzA a răspuns:

In primul rand eu stiu ca orexul ingrasa..Si doi nu cred ca este un regim foarte bine ales..mai intreaba un doctor sau ceva.:-s

| Cosmin86 a răspuns (pentru EmMuTzA):

Orezul e foarte bun. Are carbohidrati cu absorbtie lenta si e foarte hranitor.

Si apropo, NIMIC nu ingrasa si NIMIC nu slabeste cat timp mentii nr de calorii consumate intr-o zi mai mic decat nr de calorii arse si invers, daca depasesti nr de calorii arse ( spre ex. mancand fructe ) atunci o sa te ingrasi ( chiar si de la fructe sau altceva ).