| Andreeasweet a întrebat:

Credeti ca daca fac zilnic multe abdomene, flotari si sarituri cu coarda, si daca renunt la mancat dulciuri, mancaruri grase, mancare multa si dupa ora 18 am vreo sansa sa slabesc? are cineva vreun sfat, multumesc anticipat:*:* o sa dau si fundita

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Zilnic multe abdomene = supra-antrenament
Abdomene faci maxim de 2 ori pe saptamana

| costellodonatz a răspuns:

Pentru a slabi, nu trebuie sa te infometezi. Cea mai buna solutie este sa faci sport si sa mananci salate, fructe, mancare fara multe grasimi, putine dulciuri (deloc, daca se poate, si ar trebui sa se poata :d). Fa-ti un program cu 3 mese pe zi si cu 40-50 de min de alergat pe zi (cele 40 de min imparte-le in doua. 20-25 de min de dimineata, iar seara restul). Abdomenele si flotarile nu sunt o solutie pentru a da jos din kg, in schimb daca iti place sa sari coarda, iti recomand s-o faci. Seara renunta la masa obisnuita. Delecteaza-te cu un fruct ceva. Sper ca te-am ajutat.

| Gur1tza a răspuns:

Da ai o sansa marita de a slabi daca faci mult sport, dar nu uita ca trebuie sa manaci si sanatos! nu conteaza foarte mult cat de mult mananci si ce mananci! pentru ca a putea face si sport trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa! Bafta!