| xLexus a întrebat:

Credeti ca fumatul influenteaza viata unui sportiv? daca da. de ce?

Răspuns Câştigător
| jessyka_9063 a răspuns:

Da,deoarece un om cand fumeaza oboseste din ce in ce mai repede, un sportiv de performanta trebuie sa alerge (el nu va putea deoarece va obosi) si va avea si alte probleme de sanatate.

4 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Stii care e chestia, toti campionii mondiali la toate sporturile fumeaza, nu des, ocazional dar tot fumeaza

| NoChanceForUs a răspuns:

Ca sportiv ai nevoie de plămâni funcționali 200%,ori fumând le scazi capacitatea cu destule procente, ceea ce nu-ți permiți, în condițiile în care tu ca sportiv îți dorești performanțe.

| xLexus explică (pentru NoChanceForUs):

Dar sa zicem ca am fumat. mai pot recapata acel 200 %?

| NoChanceForUs a răspuns (pentru xLexus):

Da,evident.Asta doar dacă nu ți-ai nenorocit plămânii până acum, deși e prea puțin probabil.