| PoeTuL05 a întrebat:

Credeti ca muzica clasica se poate interpreta ca pe un mediu de relaxare si concentrare mai intensa?

Răspuns Câştigător
| KyraW a răspuns:

Inainte sa raspund, tin sa spun ca ai gresit categoria.Muzica (virgula) clasica a fost prima aparuta,din ea se trag primele genuri, si daca pe oameni in mod normal ii relaxeaza muzica derivata (nu cred ca m-am eprimat bine, prindeti voi ideea) desigur ca muzica dor din instrumente ii va relaxa.Partea buna este ca ajuta la concentrare mai intensa deoarece creeaza o ambianta placuta, si te poti concentra la citit/invatat pentru ca nu trebuie sa fi atent la versuri, pentru ca in general muzica cu versuri se asculta pentru mesaj.Deci da, cand ai nevoie de concentrare, e de preferat sa asculti muzica clasica.Desi nu prea o mai asculta nimeni, ea e buna saraca in orice fel de situatie.

2 răspunsuri:
| craniul a răspuns:

Da, desigur!

| zein a răspuns:

Eu zic ca nu pentru ca cam este deranjanta.