| anonim_4396 a întrebat:

Cu cat timp inainte de antrenament trebuie sa consum ciocolata neagra? De care imi recomandati?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ciocolată cu peste 80% cacao, amăruie, bună pentru creier, ficat, mușchi. Cu 30-40 de minute înainte de antrenament.
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu mananci o friptura cu orez cu 2 ore inainte, ca sa ai proteine si carbohidrati de calitate?

Si apoi o friptura cu cartofi/paste/orez dupa antrenament, ca masa post-antrenament?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Pt ca am vrut inainte de antrenament sa incerc ceva nou : o ciocolata neagra si 2 banane. Dupa antrenament o sa mananc orez cu pui

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cu vreo 30 de minute inainte. Ciocolata neagra 80% minim.

| Spartacus12345 a răspuns:

Cu 30 min inainte de antrenament si ciocolata sa fie cu cat mai multa cacao

| anonim_4396 explică (pentru Spartacus12345):

Si bananele cam cu cat timp?