| mihaitorres a întrebat:

Cum as putea sa ma impun in functia de capitan al echipei?(fotbal). Si cum as putea sa joc mai bine.Adica joc 1-2-3 meciuri bune si apoi vin alea proaste 1-2 meciuri proaste. Oare de ce apar si astea proaste?

Răspuns Câştigător
| mada1 a răspuns:

Am jucat si eu fotbal 3 ani.eram capitan.si pintre cei mai buni din echipa.eu am jucat pe psotul de atacant. problema cu meciurile bune si proaste le-am avut si eu ...sunt 2 motive.1 ) ti-o iei in cap si zici ca esti nu stiu ce talent international si nu te concentrezi( cea ce la mine nu s-a intamplat ) si 2 ) din cauza pregatirii fizice ( la mine s-a intamplat ). poti face sprinturi bune 2-3 merciuri. apoi din cauza oboselii nu mai poti.iar chestia cu a fi capitanul echipei.ti-o spun sincer nu te ajuta cu nimic.nu stiu ce sfaturi sa-ti.aici depinde de caracterul antrenorului.tu incearca sa joci cat mai bine si vei fi si capitan. bafta

3 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Trebuie sa ai un caracter puternic ...si sa fi foarte intelegator cu ei.nu la prima greseala sa sari cu gura pe ei.iar in vestiar. pentru a te impune.tu trebuie sa vorbesti cu antrenorul daca este vreo problema...

| mihaitorres explică:

Mada? Eu sunt deja capitan.Si as vrea sa stiu cum i-as putea atrage pe colegii de echipa asupra mea?

| barbiedoll_2931 a răspuns:

Oricine are momente mai bune sh mai proaste... atunci cand crezi ca esti f bun o dai in bara incearca sa fi u sh atunci o sa vezi ca vor fi f rare ratarile nu te incorda prea tare... relaxeaza-te