| mbzba a întrebat:

Cum cresc nivelul de testosteron?

7 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Te uiti la filme porno.

| mbzba explică (pentru Goldenboy97):

Cred ca ai un nivel mare de tostesteron

| Goldenboy97 a răspuns (pentru mbzba):

Da, doar ca am ajuns la acest nivel prin antrenament si nutritie. Si vezi ca e testosteron. Cand te uiti la filme are loc o crestere brusca pe termen scurt.
Nu-i vina mea ca nu sti sa pui o intrebare. Eu ti-am spus cum poti sa-ti cresti testosteronu daca tu nu specifici e treaba ta.
Si daca vrei sa ai mai mult testosteron antreneaza picioarele, nu numai brate si piept...thumbs down

| mbzba explică (pentru Goldenboy97):

O intrebare, pana acum aveam 74kg(6 luni de sala) nu am pus deloc pe mine dar am intarit si se observa mult ca au crescut muschii, marti am fost la kickbox, un antrenament de 3 ore(fugit vreo 2 ore), si ieri am fost la sala, 75 kg, e posibil asa ceva? de la alergat am pus pe mine 1kg?

| Goldenboy97 a răspuns (pentru mbzba):

Bun, zici ca te-ai antrenat 3 ore. 2ore numai fugit. In timpul asta nu presupun ca nu ai mancat nimic. Pur si simplu ai intrat in catabolism. Cand ai ajuns acasa si ai mancat corpul fiind flamand depoziteaza in mare parte energia sub forma de grasime. Chestia asta este o adaptare a corpului uman pentru a supravietui. Asta e doar un posibil motiv.
Plus ca poti sa te cantaresti, cu burta plina, sau cu ceva greu pe mat(maro) care la randu lor cantaresc ceva.
Greutatea corpului variaza zi cu zi.

| Cosmin86 a răspuns:

Exercitii care se fac cu greutati mari ( genuflexiuni, indreptari, presa, impins culcat, tractiuni, etc. ) + somn 8 ore pe noapte + mancare bogata in proteine.

| mihaitayyyy a răspuns:

Prin sala si mancare sanatoasa