| Zambaretu1 a întrebat:

Cum fac gambe mari? Exercitii de casa.
Sa sar intr-un picior? Sa alerg? Cum?

Răspuns Câştigător
| Kennedy97 a răspuns:

Ai ceva, o greutate mare? În jur de 15-20 kg? O iei într-o mână,te fixezi într-un loc din cameră,de preferat lângă o masă,să poţi să ai de ce te ţine cu mâna cealaltă. În zonă cu mâna în care ţii greutatea,te ridici pe vârful piciorului. De exemplu, ţii greutatea în mâna dreaptă, te ridici pe vârfuri pe piciorul drept. Celălalt picior să fie permanent ridicat, pentru a nu îţi crea probleme în timpul exerciţiului. Şi aşa, fă 3-4 serii a câte 15+20 de repetări, zilnic. Cam în două luni, o să ai o gambă extraordinară. Cu timpul, creşte în greutate. Eu fac exerciţiul ăsta la sală. Doar ca îl fac cu gantere. Baftă.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kennedy97):

Greutate mare = 250 kg

15-20 kg = greutate MUSCA, extrem de MICA.

| Kennedy97 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mă,dacă îl face acasă, cum dracu să ridice 250 de kile, tu gândeşti? Am zis 15-20 de kg aşa, ce poţi găsi prin casă. Dacă drept vrea, el poate să îşi cumpere un set de gantere. Şi când am zis o gambă mare, nu m-am referit la gamba lui Coleman sau Jay Cutler, m-am referit la o gambă destul de lucrată.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kennedy97):

Acasa nu face nimic, pierde timpul

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu faci gambe mari cu "exercitii de casa"

copil mic...

| Ibrahimovic a răspuns:

Cred ca ar fi mai simplu sa alergi. Eu nu am facut alte tipuri de exercitii pentru gambe, si le am foarte dezvoltate doar din alergat.
Ce-i drept, alerg de cativa ani, pe distante de peste 4-5 km. happy

| iuyugu a răspuns:

Uita-te la emisiunea aia de pe Antena1 de dimineata, sambata. happy

| iuyugu a răspuns:

Football si alerget. FUNDA?

| SmartShooter a răspuns:

Alearga pe varfuri, adica sa nu calci cu toata talpa ci sa calci pe varfuri. Daca alergi pe toata talpa te va durea rau tibia. Alearga 1-2 kilometri pe zi si se vad rezultate big grinwinking