| AnOnImUl321123 a întrebat:

Cum fac piept si brate? Adica sa se vada vena aia de la biceps si sa am incheietura putin mai mare. Am 2 gantere acasa, fiecare de cate 8 kg. In ce pozitie trebuie sa stau ca sa fac la piept si cate reprize de cate cate ridicari trebuie sa fac? Si la biceps si incheietura la fec in ce pozitie trebuie sa stau si cate reprize de cate cate repetari trebuie sa fac? Si nu imi ziceti sa merg la sala, bag ceva in ea sala ca daca am deja gantere la ce imi trebuie sa merg la sala si sa dau 40 de lei lunar ca sa imi dea aia alte gantere si sa ma puna sa fac aceleasi exercitii pe caare mi le-ati fi spus si voi iar ganterele mele sa stea bine mersi acasa si sa se umple de praf nu? NU, NU VREAU SA MERG LA SALA! VREAU SA FAC ACASA!
Acuma cum sa fac FARA SALA CI ACASA!?!?
FUNDA!

1 răspuns:
| florynmondialul a răspuns:

Cam greu vei face muschi acasa! pe primul loc e alimentatia 4 -5 mese pe zi bogate in proteine!
cu 2 gantere nu poti sa faci mare lucru!
exercitii pe care le poti face cu ganterele sunt:
-flexii
-ciocane
-fluturari