| Curioasa322 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca rotile rolelor mele sunt din silicon sau pvc?

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Merci cu ele pe asfalt si daca huruie urat sunt plastic. Daca sunetul e mai linistit, mai infundat, sunt din silicon. Alta medoda de verificare e cu mana, alea de plastic se simt rigide la mana, si cand se zgarie raman urme albicioase pe ele, in timp ce alea de silicon se simt usor cauciucate, si daca le zgarii raman mici adancituri sau cute pe material, nu dare albe.