| n33bunaticu97 a întrebat:

Cum imi recomandati sa fac cardio? (pentru cresterea masei musculare fara grasime / definire) Am o dieta variata. Funda!

4 răspunsuri:
| Anablondyi a răspuns:

Pai cardio e strict pentru definire... daca vrei masa musculara trebuie sa tii regim pentru masa musculara si sa tragi de fiare.:d te ingrasi putinel iar apoi bagi definire. Si la cardio bagi 30 max 40 minute bicicleta sau banda dar daca vrei acasa. poti sa faci flotari genoflexiuni alergare pe loc sau daca te tine bugetu plateste cursuri de inot si mergi de 2 -3 ori pe sapt la inot sa vezi ce fain o sa fiihappy da nu la balaceala, ci la munca! pupici! sa ne arati poze dupa o luna jumate! Bafta

| n33bunaticu97 explică (pentru Anablondyi):

Daca as face in loc de 30-40 de minute 10-20 dar mai intens?

| RAY a răspuns:

Cardio pentru sanatate, culturism iar pentru sanate fale pe amandoua vrei un proggram acasa de sport?

| AntrenorFitness a răspuns:

Daca vrei o masa musculara calitativa, te orientezi spre un program de densitate musculara.
Perioada de densitate musculara este cea intermediara programelor de crestere in masa musculara si definire. Are in vedere dezvoltarea masei musculare calitative.
Presupun ca asta vrei tu de fapt.
Daca nu, e clasic. Perioada de masa musculara si perioada de definire, intermediar intre ele este definirea.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html