| Tsukuyomi6 a întrebat:

Cum pot face forta la piept? sa fac acelasi antrenament cu repetari mai putine?
Impins la banca inclinata cu bara 4 seri 10 repetari
Impins cu gantera la banca orizontala 3 serii 10 repetari
Flexi cu gantera la banca orizontala 3 serii 10 repetari
Cablu 3 seri 12 repetari
Flotari 3 serii 15 repetari
Sa fac in loc de 10 repetari sa fac 5-6 sau sa schimb programul?

3 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

In seriile pentru forta maxim 3-4rep/set
cu 10-12 rep nici masa nu mai faci!

| SorinelF86 a răspuns:

Fa in total maxim 16 serii 4 exercitii, cu greutate mare sa nu poti face mai mult de 6 repetari, fa impins drept si inclinat tot timpul, iar restul rotestele o data pe luna, sa nu se obisnuiasca muschiul cu aceleasi miscari

| Madalin01 a răspuns:

Sa cresti in forta va trebuii sa te fortezi, greutate mai mare, repetari mai putine, mai multa pauza intre seturi.