| epikkguyyy a întrebat:

Cum pot pierde din grasimea fetei?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti slabi doar intru n loc, cand vei slabi se va vedea peste tot

| LisaJulie a răspuns:

Mananca multe fructe și cât mai variat! Îți recomand fructele de pădure cele mai sanatoase fiind afinele și zmeura! Trezeste-te dimineața la 8-9, îmbrăcă-te în trening si mergi afara, apoi aleargă o ora cel puțin! Stai afara pana pe la 11:30 deoarece este cea mai sănătoasă perioada din zi pentru piele și sa faci sport! Apoi mergi în casa și mananca fructe! Urmează rutina timp de 2-3 luni și apoi vei vedea rezultate

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Mananca fructe si legume, ele te pot ajuta. Foarte recomandati sunt pepenele verde si castravetii (nu murati). Ei au foarte putine calorii si multa apa.
Incearca si niste exercitii pentru fata, sau chiar dispozitive de masaj facial, poate merg.
Tine-ma la curent daca vrei.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Exercitii pentru față faci misto? laughing

| Animeforlifee9921 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu fac misto, cauta pe net si asigura-te.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Tu cred ca nu stii cu cine vorbești laughing

| Animeforlifee9921 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Cu tine laughing
Cauta pe net "exercises for face"
Ce e atat de greu?

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Iti dau maxim 15 ani ca daca esti mai mare si pui botu la d-astea clar ca ai ceva probleme

| Animeforlifee9921 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Chiar am 15, you guessed it.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Carne si dulciuri cat mai putin, doar ocazional "de pofta"

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Carnea are calorii putine, in schimb dulciurile, painea, zaharul, pastele, chestiile prajite in ulei au mult mai multe calorii pe suta de grame decat 100g de piept de pui de ex, pot avea chiar de 2-3-5 ori caloriile.

| Animeforlifee9921 a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Aici ma refer strict la carnea grasa.

| Maria2008op a răspuns:

Buna,Nu poti pierde grasime dintr o anumita zona a corpului, asa eram si eu candva fixata sa pot slabi neaparat la coapse daca vrei sa slabesti la fata incearca sa tii un deficit caloric cu 1200 de calorii pe zi eu asa am tinut si incearca cateva exerciții pentru fata dupa net deoarece acestea plus deficitul caloric te va ajuta sa slabesti si mai usor si in aceea zona! Incearca exerciții dupa net pentru fata dar daca vei tine deficit caloric te va ajuta foarte foarte mult! Nu poti slabi doar intr o anumita zona am invatat din propria mea experiența

| RaluAle00 a răspuns:

Mănâncă salata, fructe.Mai lasă carnea, dulciurile mănâncă doar când îți este poftă.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru RaluAle00):

Carnea e printre singurele alimente care are cele mai putine calorii raportate la celelalte produse, la dulciuri, la fainoase, prajituri si ce vrei tu.
Cea de pui are 120-150kcal la 100 de grame, pune mana si citeste.