| MRmariusica a întrebat:

Cum pot sa fac muschi la mana fara flotari?
Raspunsuri?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ti-am raspuns deja.Tractiuni la bara.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tractiuni la bara fixa.

| darrio2007 a răspuns:

Asta cred ca vrea.Pastile si atat. Fara efort.Bun raspunsul.

| MRmariusica explică (pentru darrio2007):

Pastile? In niciun caz...

| MRmariusica explică (pentru darrio2007):

Am 11 ani cum sa iau pastile?!?

| MRmariusica explică (pentru darrio2007):

OK man...

| darrio2007 a răspuns (pentru MRmariusica):

Ti-am raspuns deja.Tractiuni la bara.

| neutrino a răspuns:

Daca nu esti inca un copil, atunci poti apela, dupa cum bine stii, la haltere, la o bara fixa si multe altele, inclusive un sport organizat tip arte martiale, handbal, inot etc.

| MRmariusica explică (pentru neutrino):

Am 11 ani...si vrei sa fac ceva muschi ca sa arat bine acu intelegi?

| kar1GaNNN a răspuns:

Pentru brate flotari cu priza ingusta, daca le faci clasic iti lucreaza mai mult pieptul
Pentru biceps iti trebuiesc gantere. Tractiunile lucreaza si bicepsul.
Mai poti lucra cu gantere ( daca ai )

| Catalinhhh a răspuns:

Bunicel ghidul : http://www.gq.ro/radar/11940358-cum-sa-faci-muschi-ghidul-incepatorului

Dar de ce nu faci flotari? Îți dezvolți și pieptu...

| AndreyFsk a răspuns:

Te duci şi îţi cumperi gantere. pentru început 3-4-5 kg, te aşezi pe un scaun cu o mână în şold şi în cealaltă ţi gantera şi faci flexii cu ea în serii.
O a doua opţiune ar fi tracţiunile pe bări fixe şi mici, te ridici încet.
Iar a 3a opţiune ar fi să munceşti. să sapi, să cari ce este greu. Sper că te-am ajutat! Fundă?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreyFsk):

Funda pentru sfat de copil mic?

| Florescu23012000 a răspuns:

Te asezi frumos jos, pui picioarele sub pat, si incepi sa te ridici si tu si sticla de 2l de apa. Ca si cand ai ridica greutati. Cea mai simpla metoda laughing :*.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florescu23012000):

Sigur faci muschi cu 2 kg amarate... alt copil mic

| 789asd a răspuns:

Ridica greutati