| seby1806 a întrebat:

Cum pot sa fac patratele cat mai repede? Funda

Răspuns Câştigător
| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, pentru a pune cat mai repede patretele pe cale naturala eu iti recomand urmatoarele exercitii. Eu neavand deloc burta le-am facut in 3 saptamani.

Stai intins pe jos si iti ridici trunchiul pana la jumatate, faci 50 de ridicari a cate 4 serii.
Stai intins pe jos si ridici picioarle cam pana pe la 90 de grade, 20 ridicari a cate 4 serii.
Stai intr-o parte si ridici piciorul opus, 50 ridicari a cate 4 serii.
Spor la treaba big grin Sper ca te-am ajutat.

17 răspunsuri:
| George8916 a răspuns:

Mergi la sala.

| Gogu06 a răspuns:

Le tatuezi

| Trofin_Niku_2000 a răspuns:

Tractiuni fratica, flotari, ridicare la bara si cit mai multe fructe, legume, ai putea sa alergi cite doi kilometri pe zi. ma rog, optiuni sint mute, timp sa ai!

| korenix a răspuns:

Salut.
Poti incerca asta:
https://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ
Eu am inceput de 2 saptamani si se vede ceva.
La inceput nu o sa poti sa le faci pe toate dar dupa 2 sau 3 zile o sa le faci perfect.
La capitolul mancare e usor:
Cea mai buna proteine este oul de gaina ajuta foarte mult la cresterea mesei musculare si la arderea grasimei.
Dupa vine laptele si fructe, legume etc.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!;)

| Cosmin86 a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Exercitii pentru patratele?

Apuca-te de sah... patratelele se fac prin alimentatie.

Doar copiii firavi fac exercitii pentru patratele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Trofin_Niku_2000):

Vrei sa spui cat mai PUTINE fructe.

Altul complet pe langa...

Daca nu stii NIMIC, nu mai comenta.

| Cosmin86 a răspuns:

Prin alimentatie evident!

Vezi aici :
http://www.culturism.ro/......domen.html

| Cosmin86 a răspuns (pentru korenix):

Laptele = una din cele mai proaste surse de proteine si tu ai pus-o pe locul 2.

De carne, peste oceanic, branza si nuci/migdale ( cele mai bune surse cu adevarat ) nici nu pomenesti!

Altul COMPLET PE LANGA!

| blaablaablaaa a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu serios? Atunci imi pare rau de tine, in special de gandirea ta...

| OOOLEOOO a răspuns:

Cardio, mananca corect si abia pe ultimul loc exercitiile ce solicita abdomenul happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Gandire obtinuta dupa 10 ani de sport si nutritie...

Pentru patratele trebuie sa scazi procentul de grasime sub 10 %, NU FACI asta lucrand abdomenul.

Vezi si tu pe ORICE SITE DE FITNESS/BODYBUILDING ca obtinerea patratelelor e la capitolul "alimentatie"

Esti doar un copil mic cu ZERO experienta, care comenteaza si el, nu?

| seby1806 explică (pentru blaablaablaaa):

Multumesc mult! Exercitiile sunt foarte bune pentru patratele big grin

| blaablaablaaa a răspuns (pentru seby1806):

Cu placere, multumesc si eu big grin

| korenix a răspuns (pentru Cosmin86):

E bine si ce ai zis tu dar si laptele e foarte bun.
Nu stiu de unde ai auzit tu asta.
Si depinde ce carne:Carnea de vita e buna.
NU carnea de porc sau celelalte.
Ai auzit vreodata de shaorma!

| Cosmin86 a răspuns (pentru korenix):

De ce? Carnea de porc e foarte buna, in special muschiul.

De carnea de pui si peste nu mai zic, sunt si mai bine.

Si laptele are 3.5 % proteine amarate si multe chimicale ( daca e luat din comert ).

Si in plus, laptele are carbohidrati+grasimi, o combinatie care ingrasa.

Si inca ceva, laptele INCETINESTE absorbtia proteinelor.

| korenix a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine ma lasa ramai in lumea ta acolo.
Nu vreau sa ma cert.

| Cosmin86 a răspuns (pentru korenix):

Nu se cearta nimeni, discutam constructiv.

Am 10 ani de sport + peste 100 de seminarii de nutritie la care am participat, asa ca stiu foarte bine ce spun.

Din discutii inveti lucruri noi, iar eu am adus ARGUMENTE la fiecare explicatie.