| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac spagata sau sfoara. Funda celor care ma ajuta!

5 răspunsuri:
| IamFantastic a răspuns:

Te ajut eu, sa ne intalnim undeva sa iti arat, ia-ti ceva sexy de imbracat rolling on the floor, glumesc
nu poti sa faci spagatul asa usor sau sfoara, mai intai faci incalzirea... apoi te apuci de spagat sau sfoara
mie m-ia loat o luna di zile ca sa fac sfoara, si tot nu o faceam la perfectie.

| Boticelu a răspuns:

Eu am inceput sa ma duc la sala.iar antrenorul meu. ma ajutata sa fac spagata sh sfoara in aceeasi zi
Ma pus sa ma incalt cu niste role ( de ale p 4 roti). sh a pui 2 baieti sa lege cu niste sfori fiacare patina. apoi sa traga usot usor...nu e deloc dureros.

| Ccrysu a răspuns:

Iti trebuie ff multa incalzire in zona picioarelo`r. Am exersat si eu pentru spagat` si am reusit bine nu perfectlaughing dar`. deci fa multe exercitii pentru incalzirea picioruselor tale.tongue Bafta

| Hondru_Ramona_1996 a răspuns:

In primul rand punete in pozitia fluturasului si apasati picioarle in jos... o sa fie un pic dureros dar cu timpul te obisnuiesti. nu uita sa faci incalzirea inainte de asta... si apoi faci asta zilnic si inceri sa faci sfoara ( adica un picior in fata si unul in spate) sper ca ti-am fost de ajutor. happy

| sakura1sasuke a răspuns:

Pai inainte de a incerca incalzestete bine (incalzesteti coloana prin extensi de trunchi,aplecari, genoflexiuni, etc.)apropo inceatrca mai intai semi sfoara ca sa vezi cu ce picior faci mai bine