| mvmi25 a întrebat:

Cum pot sa imi cresc rezistenta fizica.Pentru ca cam dupa 1 tura de stadion m-i se pune splina.Ce pot face?

6 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Alearga in fiecare zi crescand de fiecare data cu cativa metri distanta pe care alergi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa alergi in fiecare zi o tura de stadion, si o sa vezi rezultatele, o sa poti alerga mult mai multe

| 7Dany a răspuns:

Repetitia, mama invataturii!

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Incearca sa alergi mai incet, mareste intensitatea dupa ce castigi rezistenta.

| deeyutzza94 a răspuns:

Alearga

| Dita_Madalin_1996 a răspuns:

Dar nu este bine sa alergi din prima 200metri partati...
Iao usor incepi cu abdomene dimineata la 12 alergare usoara seara iar abdomene si flotari si o sa vezi. inainte sa alergi mult fa putina miscare gen ...alergare usoara pe loc in viteza etc...
Tu daca n esti intaat sa alergi mult n alerga ca iti vei stoarce toate resursele. FUNDA :X