| andreypanter a întrebat:

Salut eu sunt la un antrenamente la fotbal si sunt antrenat de Viorel Leseanu
si ne pune sa alergam si eu treaba este ca am viteza foarte buna insa nu am rezistenta ne a pus sa facem 3 ture de parc(o tura are 1km) in continuu si le-am dat pe toate si am terminat printre primii)insa apoi pe teren numai rezistenta si pe ultima tura nu prea mai am rezistenta. Spun ca am 1.78 la 14 ani si am 63 de kg. E bine? Alerg foarte repede insa v am spus rezistenta ma omoara cum e vorba aceea cu practica ne omoara...Va rog sa mi spuneti cum sa imi imbunatasesc considerabil si repede rezistenta va rog! funda la cel care ma ajuta! URGENT

Răspuns Câştigător
| dudutm a răspuns:

Logic ca doar prin antrenament...
Te pui si iti faci un program de alergare si alergi...Si sa nu fumezi...

3 răspunsuri:
| andreypanter explică:

Gata m am transferatwinkingM am dus la unu care ne alearga si mai mult asa e mai bine.M am dus la Dorian in Giurgiu.

| blurigard a răspuns:

Simplu... intai slabeste si apoi nu mai alerga ca o balerina cu mingea la picior!

| Ionut_Florin_Mitran_1987 a răspuns:

Prietene, rezistenta se face in timp, daca o sa mergi la antrenamente si ai sa faci ceea ce iti spune antrenorul, o sa capeti si rezistenta... insa, mai trebuie sa muncesti si suplimentar, adica atunci cand ai timp liber, in loc sa stai in parc sa mananci seminte cu baietii si sa fluieri dupa fete, mergi pe stadion si alearga... Si eu am fost la fotbal la CSS Giurgiu, tot Domn Profesor Viorel Leseanu m-a antrenat si pot sa iti spun ca este un profesor destul de bun!