| mihaituneup a întrebat:

Cum pot sa mai cresc in inaltime?
Am 16 ani si 7 luni si am 162 cm, cam putin pentru ca sunt si baiat, si as vrea sa ajung macar la 170 cm...
Ce metode/programe/exerciti stiti, pe care le-ai incercat tu sau o cunostinta de-a ta si a dat roade...

Peste cateva zile o sa incep si antrenamente la kickboxing credeti ca o sa ajute?

O zi buna!

Răspuns Câştigător
| Creeper2000 a răspuns:

Sporturi de genul:baschet, inot, volei, alergat.Acestea te ajuta sa te inalti mult.Fa gimnastica dimineata si exercitii de intindere.(si su am facut si m-am inaltat foarte mult)winking

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport de înalțime: înot/baschet/volei/handbal.
Trei antrenamente pe săptămână, mimin un an de zile.
Pa, pa.

| Skypee a răspuns:

Pai poti sari coarda te ajuta, poti juca baschet sau handbal(eu am jucat handbal cativa ani buni si ajuta foarte mult si am sarit coarda si la 15 ani am 173)sau mai poti sa te prinzi de o bara undeva in curte si sa atarni de ea 5 minute in fiecare zi, ajuta si asta, dar nu te astepta intr-o luna sa te inalti dintr-o data.bafta

| Criistyanna a răspuns:

Alearga foarte mult si bea multe lichidewinking asa a fgacut o prietena de.a meawinking a alergat foarte mult si a baut foarte multa apa happy

| astro111 a răspuns:

Ar fi bine sa faci basket sau
sa iti cumperi o racheta pe tennis si sa dai cu ea pe strada fara minge...
cresc si muschii si cererea de calciu de aici rezulta ca trebuie sa mananci multe lactate - lapte, branza, cascaval
Fundita?

| Nonameallowed a răspuns:

Practica sport: inot-volei => te ajuta cel mai mult!
Si incearca sa stai atarnat. daca ai spalier la scoala; in orele de sport.Te ajuta mult!