| Doryan33Antonyo22 a întrebat:

Cum poti dobandi rezistenta in lupta in sensul ca daca primesti o lovitura puternica sa ramai,, stabil" si sa nu o resimti puternic stiu ca e o intrebare ciudata dar sunt curios daca exista o cale de a fi mai rezistent sau trebuie sa fii rezistent fizic din nastere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niste pregatiri de ex. eu fac MMA, KO, am facut acum 4 ani si karate, in timp la antrenamente dobandesti niste cunostinte, cunoasteri, tehnici, sunt niste chestii, nu ca durere psihologica auzi si la alinike2, trebuie sa te duci la acele antrenamente in caz ca vrei sa stii mai exact, te vor invata cum sa fii, oricum durerea ti-o zic sincer, o resimti si rau uneori crede-ma, fac de 7 ani total si abia acum incep sa nu o mai simt mai deloc, dar o simti totusi ca deh, nu sunt din titan happy

| Doryan33Antonyo22 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat pentru ca vreau sa ma apuc de jiu jitsu brazilian la vara si eram curios cum sa fac fata durerii(daca o sa ma lovesc rau).

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Prin antrenament, logic nu? Un luptator k1 nu simte un pumn in fata sau o lovitura cu piciorul cum le simti tu.

| alinike2 a răspuns:

O ignori, îți imaginezi ca nu te doare. Durerea e 90% psihologica