| Alphahkbg a întrebat:

Cum iti poti face corpu mai rezistent adica de exemplu capul gen cu e la pumn ca sa il faci mai rezistent(sa nu te doar asa repede cand dai cu el) trebuie sa il antrenezi lovind efectiv stiu ca si astea care is mai cu sapa lopada etc iti formeaza palma mai tare si stiu ca vor avea rezistenta mai multa la foc gen cu bricheta

6 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Se face un X pe perete, si trebuie sa te dai cu capul de perete zilnic de cel putin 100 de ori. dupa ce cade tencuiala de pe perete, te rugam sa te intrebi urmatoarea: pentru ce vreau sa am capul mai rezistent la impact? daca nu cunosti inca raspunsul, langa X-ul desenat pe perete..iti amintesti? acel X. posibil sa nu-ti mai amintesti de cate ori ai dat cu capul...in fine. langa X desenezi si un 0. exact, un zero.

apoi incerci sa treci in camera vecina, prin perete. ai grija sa nu depasesti spatiul desenat al lui zero.

iti dorim succes.

PS: oamenii trebuie ajutati in visele si aspiratiilor lor..nazale.

| Alphahkbg explică (pentru AwGenetix):

Acuma înceleg de ce natura iți bate joc de uni oameni care au chef sa facă glume tâmpite...
Acuma da că tu ai avut nasoale în tinerețe crezi ca toți osă fim atât de inteligenți să facem ce faci și tu -_-
ps. in lupte pe incelesu tocilarilor box si avantajul asta conteaza ca uni sunt de asa natura incat da ca primesc 2 pumni la cap somn instant...

| AwGenetix a răspuns (pentru Alphahkbg):

Traiesti in 2018, ai nevoie de inteligenta nu de cap tare si lupte.
priveste-ti doar textul din Topicul creeat de tine. arata exact ca o hartie igienica peste rahatu din padure. vezi? asta inseamna sa fi luptator.

si da, trebuie sa te dai cu capu de pereti ca sa ai capu tare. iti doresc succes, oricum altfel nu mai ai vreo alta sansa.

| Alphahkbg explică (pentru AwGenetix):

Cat de irelevant poti sa fi doamne...
Acolo ai trait tu cum-va de sti atat de bine cum e treaba?
Cum am mai zis, da ca tu ai avut nasoale in tinerete nu inseamna ca trebuie sa faca si alti ca tine...
Nu stiu ce ai avut tu patani cu luptatori si cu bataia dar asta nu inseamna ca trebuie sa provoci pe oricine care nu iti convine(sau iti aminteste de copilarie) doar pentru ca esti pe net si vai doamne fac ce vreau si sunt mare diva si smardoi ca nu imi poate face nimeni nimic, apropo ca mic sfat provoca un adversar pasnic ca mai apoi sa nu te intrebi de ce vine la tine, ca tot zici de 2018 sti ca doar cu ajutorul unui om care e expert in informatica el iti poate afla ip calculatorului si locul in care stai si da ca e sa nimeresti o persoana care ai calcato bine "pe coada" si cu mult timp liber, daaaaaa o sa fie cam nasol...
Stai calm nu ma cobor la sub nivelul tau de irelevanta prin care observ ca vrei sa ma faci sa te injur ca mai apoi sa primesc banwinking
ps. nu sunt lupator, m-a intrebat un coleg care este specializat in domeniul asta de treaba asta si na poate gaseam aici o persoana care sa se priceapa nu un mate info #kfc lucrator care nu este in legatura cu domeniul dar tot se baga, apropo sunt grafician eu -_-

| AwGenetix a răspuns (pentru Alphahkbg):

Daca vrei sa vi la mine iti dau eu adresa.

| AwGenetix a răspuns (pentru AwGenetix):

Poate ca o sa ti se para ciudat, dar oasele capului nu vor putea niciodata deveni mai rezistente, in urma loviturilor. cel mult pielea se poate ingrosa, si devine mai rezistenta la zgarieturi. poate o cura cu vigantol, vitamine specifice oaselor, si un regim alimentar echilibrat, si daca persoana este inca in crestere ar ajuta mai mult.

in alta ordine de idei, sanatatea e foarte scumpa, si nici piese de schimb nu prea avem. eu zic ca e mai bine sa practici/practice un alt sport, mai putin agresiv cu propriul corp. dar fiecare cu felul sau. eu personal, nu prea am o buna parere despre lupte, halterofili. judo.

in fond, am destule motive sa cred ceea ce cred, dar. in fine.

apropo de expert. sunt inginer IT exista proxy. dar stai linistit. ramane valabil cu adresa.