| Tigrrr a întrebat:

Cum poți să bați pe cineva sa-l doară pe loc sa nu mai aibă forța? Vreau explicație ff clară, cel mai bun răspuns primește funda.

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

La ficat e cel mai bine, dai un pumn tare acolo il lasi pe jos, daca se duce la politie nu are ce sa faca ca nu il invinetesti sau sa i dea sangele. 15 minute numai stie de el. Sau cum fac americanii de iti da una in zona claviculei si lesini ( sincer nu stiu daca e fake sau chiar pe bune, probabil ai nevoie de o dexteritate anume habar n am)

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te poti bate singur, daca-ti bati gura cand nu trebuie big grin

| Tigrrr explică (pentru Bula):

Mersi de sfat rolling on the floor)

| Ghost963 a răspuns:

Daca are o problema de sanatate cardio, dai in inima cu toata forta.
O zona sensibila a corpului este in STERN, in varful pieptului unde se unesc coastele, in cavitatea aceea in forma de V intors. Daca ai forta, da un in ficati.In box, foarte multa lume da in ficat pentru ca acolo iti taie rasuflaea dupa o lovitura. Diafragma ii destul de sensibila si fara multa forta il poti omori.Ombilic: lesin; Plexul solar (suigestsu): pierderea respiratiei; Baza sternului : paralizarea sistemului nervos; Mijlocul sternului : traumatisme cardiace; Intre coastele a 4-a, si a 5-a : pierderea respiratiei; Coastele flotante : paralizie nervoasa si respiratorie.

| Ghost963 a răspuns:

Aici gasesti mai multe informatii:
http://tehnicimartiale.ro/karate/puncte-vitale

| Ghost963 a răspuns:

Fhutai mere mereu la dusman