| Afagdsba a întrebat:

Cum poti sa dai vinclu foarte usor? adica macar aproape de el

3 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

Ai incercat sa exersezi? Sau macar sa ajungi in fata portii? Te crezi Messi sau Ronaldo?

Si sa stii ca nu vinclul salveaza totul, la o lovitura libera mai bine o dai sa loveasca bara tranversala si sa se duca in jos(nu stiu cum se chema, am un lapsus). Orice portar adevarat e pregatit la vinclu. Dar vinclu inseamna unghiul de 90° pe 30-40 de cm.

| Afagdsba explică (pentru Dumbi):

Nu a spus nimeni ca e Messi, Ronaldo sau Neymar, etc etc.
Problema e ca de ceva timp nu mai pot da.
Nu neaparat vinclu gol in general bara aia ( colt sa zic asa )
Nu stiu ce s-a intamplat.
A da si in fiecare zi exersez

| Ionut_Victor_2001 a răspuns:

Salut xSereax. prin urmare raspuns la intrebarea ta ar fi sa exersezi mai mult sa dai efect cu latu piciorului ok, sau varianta inportanta... nu cont daca dai neaparat in vinclu,, Acolo unde este unghiul de 90 grade '' gol sa fie ( exerseaza, antreneazate )