| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate sa îmi dea mai multa motivatie în a face sport și a manca mai sănătos?
Am nevoie de mai multa motivație mai multa ca să imi schimb stilul de viata.

5 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Tu iti dai motivatie si zici treci ma la sport si la mancare sanatoasa, trebuie sa te fortezi la inceput dar merita ca iti mareste incredere de sine

| Ilovedinero a răspuns:

Pentru sport îți trebuie disciplina.Prima data o faci ca vrei rezultate. Dupa c vezi rezultate o faci ca vrei sa le menții. Dupa o perioada o faci ca simți ca te scapă de toate problemele și nu mai știi de nimeni și de nmc și uite asa se transforma intr-un stil de viata.
Cu mâncatul sănătos îți dau eu cel mai bun sfat: deficit caloric de 1000 de kcal.Gandeste-te sa mănânci 1500 kcal.In aceste 1500 kcal ai de ales în a manca 50g de ciocolata sau 8 mere( zic doar, nu trebuie sa mănânci 8 mere). Care tine mai mult de foame?
După câteva zile subconștientul o sa te facă sa alegi cele 8 mere știind ca iar ramai flamand toată ziua dacă alegi ciocolata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ilovedinero):

De ce deficit caloric? Poate ca el vrea sa creasca in masa musculara. Si acolo are nevoie de surplus caloric.

| Ilovedinero a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai dacă mănâncă pe surplus caloric de la început crezi ca va manca sănătos? Dacă prima data încearcă o metoda de a combate dependenta mancatului nesănătos și va înțelege cu ce se mănâncă acest stil de viata va putea sa controleze ceea ce mănâncă și va putea controla surplusul sau deficitul caloric foarte bine

| M1rc3a a răspuns:

In primul rand o faci pentru sanatatea ta si ce iti trebuie tie este disciplina ca motivatia nu tine prea mult ca am patit de multe ori ca dupa o saptamana sa abandonez totlaughing deci trebuie sa te tii tare doar gandeste.te cum o sa arati dupa o saptamana, o luna etc cea mai mare satisfactie pe care poti sa o ai ca barbat este sa.ti vezi rezultatele in oglinda si sa te miri unde ai ajuns, sala iti poate schimba viata fizic cat si mental mai uiti de una alta si ajungi sa fii mai fericit cu corpul tauhappy