| Dinu77744 a întrebat:

Cum sa-ti faci rolele mai mari daca ele imi sunt mici va rog dati-mi o varianta sa le tai sau cum?

4 răspunsuri:
| cristeasofia a răspuns:

Le lovesti in spate (la calcai) asta doar dacă sunt d-alea ce se pot mari. Iar ca să le micsorezi la loc le lovesti in fata.

| dragutzu258 a răspuns:

Fii atenta oriunde pe rola gasesti un buton sau ceva de genu! Tine apasat butonul iar apoi trage de varful rolei!

| Alphaking a răspuns:

Depinde de modelul rolelor, ori este un buton, in lateral, pe care ti apasat si tragi de varf, ori le lovesti, in spate, ori este un fel de surub, in care bagi o surubelnita speciala si-l desfaci, apoi tragi de varf si-l insurubezi la loc, vezi daca sunt de genul celor care se pot mari si daca da, sa nu fie la masura maxima.

| Vartolomei_Marionela_Si_Ioana_1972 a răspuns:

Le lovesti in spate asta doar daca sunt d-alea ce se pot mari. iar ca sa le micsorezi le lovesti in fata.