| FitMonkey a întrebat:

Cum scap de febra musculara? nu am facut sala de un timp, acum m-am apucat iar si am febra musculara groaznica, la mine tine de obicei 4-5 zile cum scap mai repede de ea? multumesc

17 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Fa un pic de cardio fiindca te va ajuta sa te recuperezi mai repede

| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa continui cu sala chiar si asa.Este destul de dureros dar va trece.

| WR104 a răspuns:

Lucrezi alte grupe pana iti trece febra acolo unde ai.

| Ibrahimovic a răspuns:

Iti recomand sa mananci o tableta intreaga de ciocolata, o data...si pe viitor dupa ce faci efort intens si e posibil sa faci febra musculara, ia dinainte o ciocolata!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Ciocolata? Poate creatina si glutamina, ca pentru sportivi. Ciocolata e pentru copii grasi, nu sportivi.

| TheStory a răspuns:

Ciu pe cui se scoate.
Mai fa niste exercitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat mai multe chestii, fara rezultate...eu lucram acea grupa chiar daca aveam febra dar faceam totusi 2 zile de pauza si apoi lucram, imi reveneam mai usor...

| Cherilyn a răspuns:

Faci exercitii usoare, iei o aspirina si faci baie fierbinte; functioneaza.
Sarbatori fericite! happy

| DeidaraXR1 a răspuns:

Nu stiu daca poti scapa de ea. Profesorul meu de tobe imi spune ca daca fac febra musculara nu am decat sa rezist pentru ca asa ma obisnuiesc cu bataia si ritmul etc. Nu cred ca e chiar insuportabila, deci in concluzie inca poti sa "tragi in proportie mai mica de fiare" big grin

| cristif a răspuns:

Cumpara-ti un borcan de aminoacizi si eu am aceiasi problema, doar ca eu trag tare la fiecare antrenament si nu inteleg de ce tot am febra, pur si simplu. m-am reapucat de sala de 4 luni.

| Turok90 a răspuns:

De aspirină stiu si eu. Nici faza cu exercitiile nu e gresită. Lucrezi aceleasi zone dar mai putin, si te ajută să scapi de febră. Cel putin pentru un moment. happy

| bianca20 a răspuns:

Febra musculara nu trece stand in pat, ci lucrand in continuare!

| tigrutacrinuta a răspuns:

Poti incerca sa bei apa cu zahar(la mine merge)

| anonimus99uu999 a răspuns:

Ciocolata amaruie. Iti recomand dupa ce faci antrenamente (dupa o perioada mai lunga de pauza ) sa iei o jumatate de aspirina.

| shinelikeastar a răspuns:

Fa o baie buna, iti revigoreaza corpul. Sau fa un dus rece.

| UnBaiatDubios a răspuns:

Du-te intr-un loc cu aer curat si respira adanc timp de cateva minute.Ar trebui sa ajute.Ia paracetamol sau alt anti-imflamator si nu-i asculta pe "desteptii" care iti spun ca trebuie sa faci miscare ca sa iti treaca.

| Silviu9835 a răspuns:

Prin miscare... adica, in momentul in care faci un efort prea mare se secreta acid lactic, cel care cauzeaza durerea. Ca sa scapi, trebuie sa faci miscare