| Pacquiao a întrebat:

Cum scap de frica de bataie fara cursuri? big grin Sunt linistit, dar cand mai vine un coleg si zice ca ma bate (vrea sa se laude in fata celorlalti) eu ma intimidez..desi arat mai bine ca el,el nu face sport si e cam grasut. happy Cred ca l-as bate, dar ma intimidez si nu pot sa stau sa ma bata. Cum sa scap de teama asta? Ajutati-ma, va rog! Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

E foarte usor
Poti sa scapi de teama asta doar daca o infrunti
So, daca se mai ia de tine ii tragi un pumn in nas (socul o sa fie puternic si o sa ai timp sa actionezi in continuare), il lovesti la ficat in mod repetat pana se prabuseste
Fa l sa i fie frica de tine, nu ti fie frica deoarece nu doare cand incasezi una
Gandeste te ce la Pacquiao vs Mayweather
Sau daca vrei sa scapi de el pentru totdeauna loveste i plexul cu putere (ai grija sa nu dai prea tare ca il omori)

| AFR81 a răspuns (pentru immortalfaith):

Ce usor pare. Ii tragi un pumn in nas nu stiu ce. Daca dupa pumnul asta cand incepe si ala sa dea n-o sa mai stie ce sa mai faca, cum sa se apere si il umfla ala de pumni? In cazul asta o sa cada in penibil, o sa se faca de ras. Cel mai bine cand mai vine si zice ca te bate ia-l tare, ia-l la injuraturi, baga-l in aia a ta, injura-l de morti si de toate astea, fa-te inspre el dar nu sari tu primul la bataie. Urmareste-l cum reactioneaza, fii pregatit de orice. Daca, vazand ca tu nu reactionezi ca de obicei, adica devii timorat, sare la bataie atunci va bateti parte in parte si aia a fost. Cand te angrenezi la o "lupta" din asta, trebuie sa ai in vedere ca poti sa iesi si sifonat tare. Daca se intimideaza el vazand ca l-ai luat tare, probabil ca a 2-a oara nu iti va mai face nicio faza din asta. Teoriile astea, tacticile de lupta de pe TPU nu prea sunt bune. Socoteala din targ nu se potriveste cu aia de acasa.

| immortalfaith a răspuns (pentru AFR81):

Asta e un raspuns demn de o fata
Intr o bataie de strada castiga cine loveste primul, crede ma ca daca lovesti unde trebuie nu se mai ridica de jos, si nu mi spune tu ca poti eschiva o lovitura prin surprindere, lovitura e mai rapida decat eschiva ta
Majoritatea celor "batausi" sunt doar cu vorba, aspectul fizic e cel care influenteaza in cele mai multe cazuri, nu forta sau curajul
Eu de exemplu nu am injurat niciodata, e impotriva mea sa injur (injuraturile sunt pentru cei slabi, pentru cei care latra, care nu se pot exprima prin cuvinte - parerea mea)
Sa l loveasca, sa fie lovit, sa simta si el ca traieste
Cel mai frumos sentiment e sa simti frica, sa ti simti sangele clocotind in vene si adrenalina cum te copleseste
Anyway, un pumn nu doare, doar te ameteste daca e lovit la cap, la corp sa se protejeze, de aia s a inventat garda
Insa cea mai buna aparare ramane atacul, daca ala nu apuca sa loveasca atunci nu il umfla de pumni / bam bam lovesti repetat, daca provoci o anumita durere prin lovituri repetate el in niciun caz n o sa riposteze, corpul devine paralizat la durere mare
Let the hatred rush throught your blood, invincible mode on

| AFR81 a răspuns (pentru immortalfaith):

Nu ma invata tu pe mine bataie, te rog. Vezi ca ai uitat ":" dupa prima propozitie. Ce sa-ti zic, la teorii esti bun si nu prea. Problema e ca nu stii prea multe despre persoana care a pus intrebarea, nu stii de ce e capabila, ce calitati fizice are. Un conflict il rezolvi cu cuvinte, nu cu pumni. Indiferent ca-s obscene sau nu. Respectul nu se castiga asa. O bataie cu cineva nu inseamna doar un simplu schimb de pumni. Sarind la bataie, poti distruge iremediabil vieti, prietenii, iti poti atrage antipatii toata viata. Pe langa asta, te degradezi tu ca om. Ce promovezi tu aici este un comportament primitiv. Cel mai frumos sentiment nu este sa te bati plin de adrenalina si ce ai mai spus tu acolo, cel mai frumos sentiment este sa te scoli a doua zi dimineata si sa spui la rece: uite ma ca m-am abtinut, am reusit, am rezolvat totul fara agresivitate. Bineinteles chestiile astea se aplica intr-o societate civilizata. Tu dupa cum gandesti cred ca te-ai nascut intr-o zona unde se poarta chestii din astea. Oameni si oameni. Daca asta de a pus intrebarea se ia dupa tine si sare la bataie, iar lucrurile nu merg cum trebuie si si-o ia si ajunge vai de mama lui, raspunzi tu oare?

| immortalfaith a răspuns (pentru AFR81):

Cand eram mic eram bolnav, si acum imi tremura corpul fara sa fac nimic, am traume (imagineaza ti ca sunt bodybuilder, fac sala + cardio zi de zi, in conditia in care corpul mi e distrus pe dinauntru), mi e rau zilnic, plus ca am tahicardie / si totusi ii aveam si eu cei care se luau de mine, m am degradat ca om, dar am renascut prin catharsis
E mai rau fizic decat mine?
Respectul se castiga prin pumni, am facut o de atatea ori, batausul nostru si a ales soarta de cand a ales sa se ia de cei mai slabi decat el, a aratat cat de josnic e si ce merita, chiar crezi ca prin vorbe poti schimba pe cineva? Te inseli, unele persoane nu pot fi schimbate prin vorba, unele persoane se vor schimba printr o bataie (nu vreau sa ti povestesc, ar trebui sa ma crezi)
Si eu am trecut prin ce trece el, eram bun, foarte bun, pana cand viata m a calcat in picioare si m am trezit la realitate, am procedat cum am procedat si am abandonat societatea ta civilizata care uitase de mine
Sa te scoli a doua zi dimineata si sa spui uite ca m am abtinut" pe mine m ar bantui zilnic faptul ca n am fost in stare sa mi ascult ura
Intr o societate civilizata, unde se aplica legea junglei, un bataus si 5 idioti, crezi ca mi ar pasa daca l ranesc pe ala 1? sunt multumit ca i scap pe cei 5
Societatea ta civilizata merge pe o regula nedreapta, nu l oblig sa o faca, spun doar ce as face eu in locul lui

| Pacquiao explică (pentru AFR81):

Ai dreptate intr-un fel happy Dar daca il injur de exemplu,fara sa dau in el,el nu se va enerva ca l-am injurat si va veni furios sa dea in mine?
Oricum,eu nu voi da primulwinking adica nu voi cauta sa ma bat.
Decat sa stau sa ma umileasca,lovindu-ma sau mai stiu eu ce,mai bine dau si eu in el ca va simti durerea si dupa nu va mai fi asa...el a vazut ca nu am dat niciodata in nimeni si de asta face asa.
Si inca ceva:daca eu fac tractiuni,flotari, abdomene, genoflexiuni, zilnic fac sport big grin, el nu face nici macar 3 tractiuni sau flotari sau ceva, el e cam grasut pentru ca sta si mananca toata ziua fast-food-uri si nu face sport.El a recunoscut ca nu poate sa faca. tongue
Cred ca am forta mai mare ca el deoarece eu fac sport, el nu face tongue..si mai e si grasut, deci se misca mai greu big grin
Nu are muschi la abdomen deloc...nu face mai mult de 10 abdomene si oboseste.
Conteaza asta, nu? big grin

| Pacquiao explică (pentru immortalfaith):

happy
Daca esti prea bun, nu e bine happy
Asta am observat si eu si incerc sa ma schimb happy

| AFR81 a răspuns (pentru Pacquiao):

Ai dreptate, conteaza fizicul, cu siguranta te va ajuta intr-o bataie. Treaba e sa nu te pierzi in momentele alea. Crede-ma ca am vazut multi musculosi, multi baieti "facuti" care in momentele astea clacau. In orice caz, faci cum crezi. Daca chiar se impune bataia, bate-te cu el. Cum zici ca nu esti experimentat, eu te sfatuiesc sa tii pumnul strans si sa dai in el ca nebunul, sa dai repede. Pari un baiat de treaba. Sper totusi sa nu ti se mai intample chestii din astea. Cumva trebuie rezolvat.

| Pacquiao explică (pentru AFR81):

Mersi big grin Si tu pari de treaba happy
Sper sa nu se rezolve cu bataie,dar oricum daca da,dau si eu happy
Mai demult ma lovea,dar eu nu dadeam in el... apoi am facut tractiuni si flotari si abdomene sa fiu mai puternic,si se vede ca sunt mai puternic decat inainte happy
Si acum iar a inceput sa faca faze de astea si i-am zis ca daca mai da in mine, voi da si eu in el si faza e ca el nu mai da in mine, doar zice ca ma bate si chestii de astea...el a vazut ca nu am dat in el si de asta face asa happy
Faza e ca ma intimidez cand vine spre mine si stiu ca daca as da in el, el o sa dea inapoi(asa cred eu) si nu stiu cat de tare sa dau in el laughing. poate dau prea incet sau prea tare. daca l-as pune jos, crezi ca ar mai vrea sa riposteze? happy

16 răspunsuri:
| DomnulKat a răspuns:

Pur și simplu tu te poți ajuta nu noi.

Răspuns utilizator avertizat
| VoicuEduard2002 a răspuns:

Ca sa arati ca nu iti este frica de el il lasi sa vb el se va înfuria iar tu va trebui sa sa fi pregătit sa ladi capul in jos si ii bagi una ilin nas sa l ametesti iar apoi in oare a maxilarului unde se informeaza mușchi si va pica blana