| salmonella a întrebat:

Cum se fac perechile la meciurile de dublu în tenis? întreb deoarece recent am văzut o pereche formată dintr-o rusoaică și o ucraineancă!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-ti pot indica vreun regulament, probabil exista, dar am citit despre cum se formeaza perechile.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perechile se fac la intelegerea partenerilor/partenerelor.

| salmonella explică (pentru Ioandelasal):

Poți să-mi confirmi cu ceva oficial? un regulament, ceva? așa bănuiesc și eu, dar nu am găsit specificat nicăieri. iar perechea rusoaică - ucraineancă mi-a dat de gândit.

| Ioandelasal a răspuns (pentru salmonella):

Nu-ti pot indica vreun regulament, probabil exista, dar am citit despre cum se formeaza perechile.

| sierra1 a răspuns:

Ai aici detalii, succes in lecturare

https://tenispremium.ro/page/rules

| salmonella explică (pentru sierra1):

Nu ai înțeles întrebarea...

| ReddY25 a răspuns:

Vorbesc între ei