| Cosmin_Valentin_1982 a întrebat:

Cum se ia suplimentul nutritiv Gainbody machine man 30?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum scrie pe cutie. Da si tu un link la produs eventual

| Cosmin_Valentin_1982 explică (pentru Cosmin86):

Salut...vroiam sa stiu cu cit timp inainte de antrenament si dupa la fel...ii prima data cand folosesc asa ceva.pe cutie scrie doar ca se ia de 2 ori pe zi cate 100 g

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin_Valentin_1982):

Voiam link-ul ca sa vad ce contine, oricum din ce vad eu e probabil un weight gainer, ceva cu 30 % proteine, 60 % carbohidrati si 10 % altele ( gen creatina probabil ).

Iei dimineata cu 30 de min inainte de micul dejun si imediat dupa antrenament iar in zilele fara antrenament, dimineata si intre mese.

Daca vrei sa iei ceva inainte de antrenament atunci iei alt gen de produs, oxid nitric, creatina, etc.

Ce inaltime/greutate ai?

| Cosmin_Valentin_1982 explică (pentru Cosmin86):

Da,asa este... weight gaine cu 30% proteine.asta ii linkul http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_id=692 inaltimea mea este de 1, 75 si 59 kg...si 30 de ani :)) astept sugestii de la tine caci vad ca te pricepi.merci pentru raspunsuri

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin_Valentin_1982):

Tu ai observat ca produsul ala te tine vreo 7 zile aprox., nu? Ia si tu ceva sa te tina o luna happy

Are cam putina creatina, dar e ok. E bun pentru inceput. Ia dimineata cu 30 de min inainte de micul dejun si imediat dupa antrenament, inainte de antrenament nu are rost, poti manca o masa cu proteine si carbohidrati ( ceva cu raport 2-1 carbohidrati proteine ), de ex. un piept de pui pe gratar sau fiert cu orez sau cartofi copti sau fierti.

Si vezi ca nu o sa mai iei gainer prea mult, genul asta de produs se ia cand esti foarte slab, dupa treci la altele ( concentrat proteic, glutamina, etc. ). Cand treci de 65 de kg schimbi.

| Cosmin_Valentin_1982 explică (pentru Cosmin86):

Am inteles!happyiti multumesc mult pentru raspunsurile tale, mi-ai fost de ajutor.am sa tin minte userul tau, poate cine stie pe viitor vom discuta de alte produse.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin_Valentin_1982):

Anytime, e hobby-ul meu favorit big grin